Dit artikel beschrijft hoe je de exportinstellingen voor TKP aanmaakt. Ook vind je aanvullende informatie die van belang is bij deze pensioenexport.
- Pensioenexport instellingen TKP vanaf 2020
- Pensioen exportinstellingen TKP Detailhandel & Beveiliging (vóór 2020)
- Branches
- Correcties
- Uitsluiten van medewerkers
- Intrekking IKV
Pensioenexport instellingen TKP vanaf 2020
Per 1-1-2020 gaat TKP over naar het UPA formaat. Om de pensioenexport te kunnen aanleveren op basis van dit nieuwe formaat, dient de pensioenexport instellingen opnieuw aangemaakt te worden op basis van de UPA TKP instellingen en geactiveerd per 2020. De volgende velden in de instelling dienen als volgt ingevuld te worden:
1. Klik op bedrijfsniveau op (rechtsboven in het scherm) en kies in het uitklapmenu voor Pensioen Exportinstellingen onder Salarisinstellingen:
2. Klik op + Pensioen Exportinstellingen.
3. Selecteer het exportformaat UPA TKP, en vul de overige gegevens in en klik op Opslaan.
De velden dienen als volgt ingevuld te worden.
- Telefoon: telefoonnummer van de contactpersoon.
- Naam leverancier: naam van degene die het UPA-bericht verzendt.
- Bedrijfs relatienummer: relatienummer van het bedrijf.
- Tijdvak: periodetype van de aangifte.
4. Vink de export aan om deze te activeren.
↓ Pensioen exportinstellingen TKP Detailhandel & Beveiliging (vóór 2020)
1. TKP Detailhandel instellingen
In het TKP klantenportaal zal de klant (bedrijf) eerst zijn loonheffingsnummer moeten activeren.
Eventueel kan de werkgever zijn accountantskantoor machtigen om de export in te sturen. In dat geval kan bij gebruikersnaam/wachtwoord de gegevens van de accountant ingevuld worden.

Selecteer het exportformaat, vul de overige gegevens in en klik op Opslaan.

Vink de export aan om deze te activeren.
2. TKP Beveiliging instellingen
Deze instellingen zijn van toepassing vanaf 2017 t/m 2019.
In het TKP klantenportaal zal de klant (bedrijf) eerst zijn loonheffingsnummer moeten activeren.
Eventueel kan de werkgever zijn accountantskantoor machtigen om de export in te sturen. In dat geval kan bij gebruikersnaam/wachtwoord de gegevens van de accountant ingevuld worden.

- Ga naar het bedrijfsniveau.
- Klik op Instellingen.
- Klik op Pensioen Exportinstellingen.

Selecteer het exportformaat, vul de overige gegevens in en klik op Opslaan.
Foutmeldingen
Hieronder een beschrijving van de meest voorkomende meldingen die je kan krijgen bij het verzenden van de TKP detailhandel pensioenexport.
Melding | LH-nummer 00011112222L01 hoort niet bij een werkgever bij fonds detailhandel. |
---|---|
Oorzaak | Het loonheffingsnummer is nog niet geactiveerd in het klantenportaal van TKP. |
Oplossing | In TKP klantenportaal activeert de klant zijn loonheffingsnummer. |
Melding | XML-bericht voldoet niet aan de afgesproken berichtspecificatie |
---|---|
Oorzaak | Deze foutmelding komt voornamelijk naar voren wanneer er een loonaangifte wordt geüpload in plaats van een pensioenaangifte. |
Oplossing | Uploaden van de correcte pensioenaangifte. Wanneer de melding zich voor blijft doen adviseren wij u om contact met TKP op te nemen. |
Melding | Aanleveraar is niet bevoegd gegevens aan te leveren voor LB-nummer |
---|---|
Oorzaak 1 | Het startscherm (bij TKP) is nog niet bevestigd door de werkgever. |
Oplossing | De werkgever verzoeken het startscherm (bij TKP) te bevestigen en het bestand opnieuw aanbieden. |
Oorzaak 2 | Het aangeleverde LB-nummer komt niet overeen met het door de werkgever bevestigde LB-nummer. |
Oplossing | Het aangeleverde LB-nummer vergelijken met het door de werkgever bevestigde LB-nummer. Wanneer het geregistreerde LB-nummer niet correct is dan kunt u dat via TKP laten corrigeren. Na de correctie kunt u het bestand opnieuw aanleveren. |
Melding | Bericht < bericht nummer > aangemaakt op < datum aangemaakt > is eerder aangeleverd |
---|---|
Oorzaak | Het betreffende bestand is al eerder door TKP ontvangen. Een bericht kan slechts eenmaal door ons worden verwerkt. |
Oplossing | Controleer op het werkgeversportaal of de geregistreerde gegevens correct zijn. Bij vragen kunt u contact opnemen met TKP. |
Melding | Het bericht bevat een tijdvak die conflicteert met de aangifteperiode bij het LB-nummer |
---|---|
Oorzaak | Het aangeleverde tijdvak komt niet overeen met de door de werkgever bevestigde verloningsperiode. |
Oplossing | Controleer het aangeleverde tijdvak en vergelijk dit met de geregistreerde verloningsperiode op het werkgeversportaal. Om de verloningsperiode te wijzigen kunt u contact met TKP opnemen. |
Melding | NOT_AUTHORIZED De aanlevering moet door uw administrateur worden gedaan. |
---|---|
Oorzaak | Deze foutmelding komt naar voren als de verkeerde gebruikersnaam is ingevuld. |
Oplossing | Controleer de gebruikersnaam in de pensioen export instellingen |
Melding | Error code: [De runs van de bedrijven zijn niet consistent] |
---|---|
Oorzaak | Deze melding wordt veroorzaakt doordat de pensioen export instellingen gekoppeld zijn aan twee bedrijven waarvan de runs niet bij elkaar aansluiten. |
Oplossing | Dit probleem kan opgelost worden door de pensioen export instellingen bij een bedrijf te ontkoppelen. |
Melding | Pensioen export instellingen staan bij meerdere bedrijven aan |
---|---|
Error code | Error code: [De runs van de bedrijven zijn niet consistent] |
Oorzaak |
Een ander bedrijf onder hetzelfde debiteur heeft dezelfde pensioen export instellingen aan. |
Oplossing |
De pensioen export instellingen kunnen bij een bedrijf aanstaan. Een oplossing is om dit bij een ander bedrijf (onder zelfde debiteur) uit te zetten of een extra pensioen export instellingen aanmaken in dashlet Pensioen Exportinstellingen op bedrijfsniveau. |
Branches
Kijk bij de categorie brancheregelingen voor meer informatie over de branches die TKP ondersteunt:
- Detailhandel (t/m 2020 UPA TKP; vanaf 2021 UPA Capgemini)
- Beveiliging
- Zoetwarenindustrie
- Agrarische Branche (vanaf 2021)
- Recreatie (Verblijfsrecreatie en Zweminrichtingen) Branche (vanaf 2021)
- Bakkersbedrijf (vanaf 2021)
- 0050 | Houthandel (vanaf 2021)
- 0184 | Orgelbouwbedrijf (vanaf 2021)
- 0069 | Meubelindustrie en Meubileringsbedrijven (vanaf 2021)
- Kappers (vanaf 2021)
Correcties
Wanneer je de pensioenexport naar TKP wilt corrigeren, doe je dit op dezelfde manier als je de loonaangifte corrigeert. Dit betekent dat je hier een normale correctie-run voor kunt uitvoeren.
Uitsluiten van medewerkers
Het is niet mogelijk om medewerkers uit te sluiten van de TKP-pensioenaangifte. Indien voor een medewerker geen pensioenpremie aangeleverd dient te worden, dan kan dit aangegeven worden bij het pensioenfonds.
Intrekking IKV
Vanuit TKP kan het verzoek komen om het volgnummer inkomstenverhouding (IKV) van een medewerker in te trekken. Dit kan alleen als er een correctie (TWK) aanwezig is die wordt meegenomen in de pensioenexport. Na het aanmaken van de export verschijnt het onderstaande halve rondje (rood omkaderd).
Klik hierop om een intrekking toe te voegen.

Voeg de intrekking toe door de periode te selecteren waarin de intrekking gedaan dient te worden, samen met personeelsnummer, oude (foutieve) volgnummer en BSN van de medewerker. Het volgnummer dat je hier invoert wordt dus ingetrokken.
Let op: Je dient per medewerker, per periode en per volgnummer een intrekking te doen. Bijvoorbeeld: van mei t/m juli is het verkeerde volgnummer ingevoerd voor één medewerker. Je dient dan drie intrekkingen toe te voegen aan de pensioenaangifte: voor elke periode één intrekking.
Opmerkingen