Betreft systeembranche 0008 | Bakkersbedrijf
Enige klanten hebben een e-mail ontvangen van Bpf Bakkersbedrijf, met het verzoek om de aangiften van de afgelopen jaren te controleren. De aanleiding is dat er een verschil is geconstateerd tussen de uren bij het pensioenfonds en die bij het sociaal fonds.
In Nmbrs worden de uren voor de (franchise van de) pensioenregeling bepaald obv. de gemiddelde gewerkte uren + de urencodes in de grondslag, terwijl de regeling sociaal fonds de uren voor de loonaangifte hanteert. Het verschil ontstaat als voor de verwerking van overwerk urencodes zijn gebruikt die niet in de grondslag van de pensioenregeling staan.
Om de uren voor beide regelingen gelijk te trekken hebben wij vanaf 2022 de volgende urencodes aan de pensioen- en excedentregeling toegevoegd:
6125 | Overwerk 125%
6134 | Overwerk 134,34%
6135 | Overwerk 135%
6150 | Overwerk 150%
6200 | Overwerk 200%
Tevens hebben we urencode 4101 | Inhouding Vakantieuren (BT) toegevoegd.
Je kunt dit voor 2025 met een normale TWK-correctie verwerken en voor eerdere jaren door een TWK-correctie voorgaand jaar te draaien en een losse correctie voor de pensioenaangifte te creëren en te versturen.
Opmerkingen