In de Metaal- & Technieksector is het mogelijk om de ADV-uren op 3 manieren in te zetten: direct opnemen, opbouwen naar een verlofgroep of laten uitbetalen.
Voorheen kon het scenario om 40 uur per week te werken en 38 uur betaald te krijgen, i.c.m. 2 ADV-uren, verwerkt worden zoals beschreven in dit artikel, maar vanaf 2025 (begin van aanlevering via UPA) leidt deze werkwijze in veel gevallen tot een verschil in premieberekening tussen Nmbrs en PMT.
Van belang is ook dat PMT een maximum parttimefactor van 100% hanteert voor de premieberekening. Als je contracturen aanlevert die hoger zijn dan de normuren, dan levert dit bij de aanlevering via UPA foutcode PUO0030 op. Dit is het gevolg van (oude) inrichtingen voor medewerkers die 40 uur werken, maar een 38-urig fulltime rooster hebben.
Vanwege deze foutmelding, de complexiteit van de verwerking van verlof en de verschillende keuzeopties rondom ADV-uren, hebben we besloten om een nieuwe functionaliteit te ontwikkelen: de optie 'ADV-uren' in het rooster. We hebben deze optie standaard geactiveerd in nieuwe systeem CAO-modellen:
- 82201 - Carrosseriebedrijf 38u (ADV-optie)
- 82401 - Metaalbewerkingsbedrijf 38u (ADV-optie)
- 82301 - MvT-bedrijf 38u (ADV-optie)
- 128501 - Tankstations en wasbedrijven 38u (ADV-optie)
- 229701 - Technisch installatiebedrijf 38u (ADV-optie)
In dit artikel leggen we uit hoe de nieuwe functionaliteit werkt en hebben we een overzicht gemaakt van wat je kunt verwachten als je per 2025-01 met een twk-correctie de nieuwe functionaliteit activeert (zie hiervoor het kopje ‘Stappenplan scenario’s’).
Inhoudsopgave
Nieuwe optie 'ADV-uren' in rooster
Op bedrijfsniveau (en op debiteurniveau in de cao-modellen) vind je de nieuwe optie ‘ADV-uren’ als je het fulltime rooster bewerkt. Standaard worden 2 ADV-uren per week gehanteerd en wordt de verlofgroep 2 voor ADV-uren gebruikt, maar beide kun je desgewenst aanpassen. Er wordt onderscheid gemaakt tussen het ‘werkrooster’ (wordt gebruikt om verlofaanvragen op te baseren) en het ‘salarisrooster’.
Daarna kun je op medewerkerniveau de gewenste instellingen opslaan. Let er wel op dat dit noodzakelijk is zodra je de ADV-uren in het fulltime bedrijfsrooster hebt aangevinkt.
In bovenstaand voorbeeld worden de ADV-uren gelijk uitbetaald. De berekening is als volgt: ADV-uren per week * pro rata factor * (weken per jaar / periodes in jaar).
Er zijn 5 manieren om met ADV-uren om te gaan.
- Bij medewerkers die de ADV-uren werken en uitbetaald krijgen kan je een fulltime rooster van 40 uur/week en een salaris(tabel) op basis van 40 uur/week gebruiken. De waarde van de ADV-uren is pensioengevend.
- Bij medewerkers die de ADV-uren niet werken en niet uitbetaald krijgen kan je een fulltime rooster van 38 uur/week en een salaris(tabel) op basis van 38 uur/week gebruiken.
- Als binnen het bedrijf de ADV-uren op verschillende manieren worden verwerkt, dan kan je in het fulltime rooster de optie 'ADV-uren' aanzetten, en bij de medewerker een salaris(tabel) op basis van 38 uur/week gebruiken. In het medewerkerrooster kan je kiezen wat je met de ADV-uren doet.
- Werk en betaal uit. De uitbetaling van de ADV-uren staat op een aparte looncode (1016) en de waarde daarvan is niet pensioengevend. Zie ook de handleiding van PMT, pagina 18, kopje 'let op!';
- Werk en bouw op als verlof (naar de eerder gekozen verlofgroep);
- Neem direct op. Dit is hetzelfde als een een 38 uur/week fulltime rooster gebruiken zonder de optie 'ADV-uren'.
Hetgeen wat niet wordt ondersteund is de uitbetaling van de ADV-uren op een aparte looncode welke ook pensioengevend is.
In onderstaand stroomschema zijn de verschillende werkwijzen opgenomen. Zie ook pagina 30 van de handleiding UPA-gegevens van PMT.
Stappenplan scenario's
In een aantal gevallen wordt bij het gebruik van de oude berekeningswijze, met de verschillende tijdelijke oplossingen die zijn toegepast, een foute pensioenpremie berekend of komen foute gegevens terecht in het UPA-bericht. Om de pensioenpremieberekening en -registratie te corrigeren, zodat deze zowel in Nmbrs als bij PMT goed staat, moet een correctie vanaf 2025-01 gemaakt worden.
De al bestaande systeem cao-modellen blijven werken zoals ze nu werken. We hebben nieuwe systeem cao-modellen toegevoegd, die de optie 'ADV-uren' in het fulltime rooster gebruiken. Je kunt zelf kiezen wanneer je overstapt van een oud model naar een nieuw model, maar om de effecten van de correctie vanaf 2025-01 zoveel mogelijk te beperken is het waarschijnlijk eenvoudiger om dit op korte termijn te doen.
Om je zo goed mogelijk op weg te helpen beschrijven we hieronder wat je kunt verwachten als je per 2025-01 met een twk-correctie de nieuwe functionaliteit activeert. Deze tabel geeft een beknopt overzicht van mogelijke scenario's.
Medewerker werkt 40 uur/week en spaart zijn ADV-uren in een verlofgroep
Dit was ingesteld met een 40 uur/week rooster bij zowel de medewerker als bij het fulltime rooster, met fulltime rooster calculatiemethode 3 (handmatig aantal uren/jaar), een fulltime salaris op basis van 38 uur/week, een negatieve vaste urencomponent om de verloonde uren goed te zetten en een urenreservering of een verlofsaldo om de ADV-uren te sparen.
Probleem als de optie 'ADV-uren' in het fulltime rooster niet wordt gebruikt.
Als het parttimepercentage van de medewerker verandert, dan moet je eraan denken om ook het negatieve vaste urencomponent aan te passen.
Benodigde acties om de optie 'ADV-uren' wel te gebruiken.
- Selecteer bij het fulltime rooster calculatiemethode 1 (uren per week * 52 / periodes per jaar) en zet de ADV-optie aan. Of selecteer een van de eerder genoemde systeem cao-modellen.
- Selecteer in het medewerkerrooster de gewenste instellingen met betrekking tot ADV-uren en werkrooster.
- Verwijder het vaste negatieve urencomponent.
- Als de ADV-urenopbouw via een urenreservering ging, zet dan de urenreservering uit, of verwijder deze.
- Als de ADV-urenopbouw via een beginsaldo in het verlofdashlet ging, zet dan beginsaldo verlof op 0.
Veranderingen op loonstrook als je de wijziging invoert met een TWK vanaf 2025-01.
Als de ADV-uren werden opgebouwd via een beginsaldo, dan is het aantal beschikbare ADV-uren nu lager, omdat het per periode wordt opgebouwd in plaats van voor het hele jaar in één keer. Aan het einde van het jaar kan het door afrondingen van de opbouw per periode afwijken van het oude fulltime saldo. Bijvoorbeeld 12 * 8.67 = 104.04 in plaats van 104.00.
Medewerker werkt 38 uur/week en neemt zijn ADV-uren direct op: casus 1
Dit was ingesteld met een 38 uur/week rooster bij de medewerker en met een fulltime rooster van 40 uur/week en met een fulltime salaris obv 40 uur/week.
Probleem als de optie ‘ADV-uren’ in het fulltime rooster niet wordt gebruikt.
De parttime factor van de medewerker is 95%: dit wordt nu fout geregistreerd bij PMT, omdat zij op basis van contracturen / normuren een parttime factor uitrekenen. Daarnaast wordt in de berekening van de pensioenpremie 95% van de franchise gebruikt, ipv 100%, waardoor de premiegrondslag te hoog is.
Benodigde acties om de optie 'ADV-uren' wel te gebruiken.
-
- Selecteer bij het fulltime rooster calculatiemethode 1 (uren per week * 52 / periodes per jaar) en zet de ADV-optie aan. Of selecteer een van de eerder genoemde systeem cao-modellen.
- Selecteer in het medewerkerrooster de gewenste instellingen met betrekking tot ADV-uren en werkrooster.
- Verander het salaris van de medewerker van een salaris(tabel) gebaseerd op 40 uur/week naar een salaris(tabel) gebaseerd op 38 uur/week.
Veranderingen op loonstrook als je de wijziging invoert met een TWK vanaf 2025-01.
Premiegrondslag pensioenpremie PMT wordt lager, omdat de parttime factor van de medewerker hoger is. NB: Doe de aanpassing vanaf 2025-01, zodat bij PMT de registratie correct is.
Medewerker werkt 38 uur/week en neemt zijn ADV-uren direct op: casus 2
Dit was ingesteld met een 38 uur/week rooster bij de medewerker en met een fulltime rooster van 38 uur/week en met een fulltime salaris obv 38 uur/week.
Probleem als de optie ‘ADV-uren’ in het fulltime rooster niet wordt gebruikt.
Geen. Maar misschien wil je toch de optie 'ADV-uren' gebruiken om de medewerker aan hetzelfde cao-model of fulltime rooster te kunnen koppelen als andere medewerkers die iets anders met hun ADV-uren doen.
Benodigde acties om de optie 'ADV-uren' wel te gebruiken.
NB: De vooringevulde uren/week gaan uit van een werkweek van 40 uur. Bij het wisselen van 38 uur/week naar de ADV-optie moet je de vooringevulde uren aanpassen voordat je de pop-up opslaat.
-
- Selecteer bij het fulltime rooster calculatiemethode 1 (uren per week * 52 / periodes per jaar) en zet de ADV-optie aan. Pas de vooringevulde fulltime werkuren aan van 38 uur/week naar 40 uur/week. Of selecteer een van de eerder genoemde systeem cao-modellen.
- Selecteer in het medewerkerrooster ‘Neem direct op’ en zet de uren/week van de medewerker goed.
Veranderingen op loonstrook als je de wijziging invoert met een TWK vanaf 2025-01.
Geen.
Medewerker werkt 40 uur/week en krijgt iedere periode zijn ADV-uren uitbetaald: casus 1
De medewerker heeft een keus wat hij met de ADV-uren doet. Dit was ingesteld met een 40 uur/week rooster bij zowel de medewerker als bij het fulltime rooster, en met een fulltime salaris obv 40 uur/week.
Probleem als de optie ‘ADV-uren’ in het fulltime rooster niet wordt gebruikt.
Geen. Maar als je de ADV-uren wel apart op de loonstrook wil hebben, waardoor ze niet pensioengevend worden, staat hieronder beschreven hoe je dat kan doen en wat de te verwachten consequenties van een correctie vanaf 2025-01 zijn.
Benodigde acties om de optie 'ADV-uren' wel te gebruiken.
- Selecteer bij het fulltime rooster de ADV-optie. Of selecteer een van de eerder genoemde systeem cao-modellen.
- Selecteer in het medewerkerrooster de gewenste instellingen met betrekking tot ADV-uren en werkrooster.
- Verander het salaris van de medewerker van een salaris(tabel) gebaseerd op 40 uur/week naar een salaris(tabel) gebaseerd op 38 uur/week.
Veranderingen op loonstrook als je de wijziging invoert met een TWK vanaf 2025-01.
- Bruto loon kan ~10 cent hoger of lager zijn, door afronding van ADV-uren op 2 decimalen en uurloon op 2 decimalen. Dit verschil van ~10 cent verandert ook componenten die zijn gebaseerd op bruto loon, zoals sociaal fonds en vakantiegeld.
- Grondslag van pensioenpremie PMT wordt lager, omdat de waarde van de ADV-uren niet als grondslag telt.
Medewerker werkt 40 uur/week en krijgt iedere periode zijn ADV-uren uitbetaald: casus 2
Dit was ingesteld met een 40 uur/week rooster bij de medewerker en met een 38 uur/week fulltime rooster, en met een fulltime salaris obv 38 uur/week. Om te voorkomen dat het UPA-bericht een foutmelding geeft over contracturen groter dan normuren, zijn in de contractinstellingen van de medewerker de contracturen op 38 uur/week gezet.
Probleem in UPA-bericht.
De fulltime jaargrondslag is te laag, waardoor te weinig premie in rekening wordt gebracht door PMT en de medewerker te weinig pensioen opbouwt. Los dit probleem op met een correctie vanaf 2025-01.
Benodigde acties om de fulltime jaargrondslag correct te verwerken.
- Verwijder de handmatige contractureninstelling in het contract van de medewerker.
-
Als de ADV-uren, die iedere periode worden uitbetaald, onderdeel zijn van het normale salaris en daarmee pensioengevend zijn, dan
- Stel het fulltime rooster in op 40 uur/week.
- Verander het salaris van de medewerker van een salaris(tabel) gebaseerd op 38 uur/week naar een salaris(tabel) gebaseerd op 40 uur/week.
-
Als de ADV-uren, die iedere periode worden uitbetaald, geen onderdeel zijn van het normale salaris en daarmee niet pensioengevend zijn, gebruik dan de optie ADV-uren:
- Selecteer bij het fulltime rooster de optie ‘ADV-uren’. Of selecteer een van de eerder genoemde systeem cao-modellen.
- Selecteer in het medewerkerrooster de gewenste instellingen met betrekking tot ADV-uren en werkrooster.
Veranderingen op loonstrook als je de wijziging invoert met een TWK vanaf 2025-01.
- Als je een fulltime rooster van 40 uur/week en een salaris op basis van 40 uur/week gebruikt, dan kan het brutoloon ~10 cent hoger of lager zijn, door de afronding van het parttimepercentage op 2 decimalen. Dit verschil van ~10 cent verandert ook componenten die zijn gebaseerd op het brutoloon, zoals sociaal fonds en vakantiegeld.
-
Als je de optie 'ADV-uren' in het fulltime rooster gebruikt, dan
- kan het brutoloon ~20 cent hoger of lager zijn, door de afronding van het parttimepercentage op 2 decimalen, afronding van aantal ADV-uren op 2 decimalen en afronding van uurloon op 2 decimalen. Dit verschil van ~20 cent verandert ook componenten die zijn gebaseerd op het brutoloon, zoals sociaal fonds en vakantiegeld.
- De grondslag van pensioenpremie PMT wordt lager, omdat de waarde van de ADV-uren niet als grondslag telt.
Overige aandachtspunten
De nieuwe functionaliteit is nog niet opgenomen in…
- de wizard Nieuwe medewerker en het formulier Nieuwe medewerker;
- mutatieformulier Roosterwijziging;
- de default medewerker;
- import/export module;
- API module.
Bij het aanmaken van een nieuwe medewerker in een bedrijf waar de ADV-uren-functionaliteit van toepassing is, is daarom nog handmatig werk vereist na aanmaak van de medewerker. Let er hierbij op dat je voor het rooster de juiste fulltime uren hanteert.
Opmerkingen